Krok 10: 2001-2010 - Dziś – dla przyszłości

Ostatnia dekada to historia, którą tworzymy sami – nasze gromady i drużyny. Od nas zależy, czy harcerstwo jest atrakcyjne, do nas należy wybór służby, jaką realizujemy i charakter wyczynów, jakich się podejmujemy. To, że harcerstwo ma już sto lat, nie oznacza, że możemy przestać się starać, wręcz przeciwnie – tradycja obliguje nas do coraz lepszych działań.

Na zlocie powstanie specjalne miejsce – Galeria Stulecia, którą zapełnicie swoimi sukcesami i doświadczeniami.

Zastanówcie się, co – na temat waszej gromady czy drużyny - chcielibyście przekazać zuchom, harcerkom i harcerzom następnego stulecia. Przygotujcie oryginalne przesłanie, które zabierzecie ze sobą na zlot i umieścicie w Galerii Stulecia.
Może to być np.:
- film, który nakręciła wasza drużyna,
- prezentacja multimedialna,
- wystawa fotograficzna lub inna,
- praktyczny pokaz jakichś umiejętności (np. budowy szałasów),
- rękodzieło członków drużyny,
- wspaniała majsterka,
- piękna kronika (do zwrotu po zlocie),
- interesujące wydawnictwo, np. śpiewnik, poradnik, monografia drużyny,
- płyta z piosenkami (świetnie śpiewacie) lub nagranie dźwiękowe dotyczące waszych działań.
Jeżeli macie inny, niecodzienny pomysł, opiszcie go dokładnie, zastanowimy się, jak wyeksponować wasze przesłanie w Galerii Stulecia.
Niech wasza prezentacja będzie oryginalna i niesztampowa, pokażcie swoją atrakcyjność i niepowtarzalność!