Marzec 2011

XL Zlot Grunwaldzki – Grunwald 2011

20-03-2011 11:49 przez Emilia Kulczyk

ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska im. „Grunwaldu” w Olsztynie oraz Ogólnopolski Ruch Programowo-Metodyczny „Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich” zapraszają na XL Zlot Grunwaldzki, który odbędzie się na Polach Bitwy Grunwaldzkiej od 12 do 17 lipca 2011 roku.

Organizując Zlot, stawiamy w tym roku przede wszystkim na ciekawy, bogaty, różnorodny program. Hasłem Zlotu jest "Przestrzeń rozwoju" - bo każda z drużyn, zdobywając plakietkę zlotową, sama będzie planowała rozwój swoich uczestników, wybierając zajęcia w pięciu zlotowych strefach programowych (historia i tradycje rycerskie, kultura, rozwój intelektualni i duchowy, sprawność fizyczna, wędrówki). Ważną nowością w programie będą wyprawy tematyczne wokół Grunwaldu, sporo zajęć w średniowiecznym klimacie, spotkania z wieloma ciekawymi osobami oraz szeroka oferta pogłębionych warsztatów dla zainteresowanych.

W tym roku zgłosić się na Ogólnopolski Harcerski Zlot Grunwaldzki należy drogą elektroniczną do 31 marca.

Zgłoszenie można dokonać pod adresem www.zlotgrunwaldzki.pl.


Szczegółowych informacji udziela ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska;

e-mail: zlot@wm.zhp.pl,  tel. 603-224-906  , Komunikator GG - 9116376

 

hm. Michał Ludkiewicz

członek Warmińsko - Mazurskiej komendy chorągwi

„Harcerska Kropla Braterstwa" - DMB'2011

01-03-2011 19:00 przez Emilia Kulczyk

W ramach akcji „Harcerska Kropla Braterstwa" - DMB'2011 krew oddało tylko lub aż 78 osób. Przekazaliśmy 35,10 l. najcenniejszego płynu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wzieli udział w naszej akcji i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, w maju.

Tym razem nie udało się osiągnąć tak wysokiego wyniku jak na Zlocie w Krakowie. Może uda się na 100-lecie wydania pierwszego rozkazu?


JUŻ DZIŚ ZAPLANUJ UDZIAŁ W NASZEJ AKCJI. W maju prześlij do nas zaswiadczenie o oddaniu krwi między 1 a 22 maja :)


Jeśli nie możesz byc dawcą krwi włącz się w promowanie akcji, tak też możesz pomóc!

hm. Emilia Kulczyk
Członkini GK ZHP