Pierwszy rozkaz Andrzeja Małkowskiego z 22.05.1911 r.

20-05-2011 13:50 przez Justyna Sikorska

Druhny i Druhowie,

Naczelnik ZHP wydał specjalny rozkaz z okazji stulecia harcerstwa. Zachęcamy do odczytania rozkazu na specjalnych zbiórkach i uroczystościach 22 maja 2011 r., w dniu setnej rocznicy wydania pierwszego rozkazu skautowego przez Andrzeja Małkowskiego. Jest to szczególny dzień, w którym wkraczamy w drugie stulecie harcerstwa i każdy z nas ma możliwość, a także obowiązek budowania pozytywnego obrazu harcerstwa - nowoczesnego ruchu społecznego na miarę XXI wieku.

Publikujemy także oryginalny rozkaz pierwszego polskiego skautmistrza, na mocy którego w 1911 r. we Lwowie powstały pierwsze drużyny oraz pierwsza "Komenda Scoutowa".

W dniu setnej rocznicy powstania harcerstwa życzymy wszystkim, aby w każdym dniu, w czasie każdej harcerskiej przygody towarzyszyła nam radość i pogoda ducha, a uśmiech zawsze gościł na naszych twarzach.